TürkiyeManşet

Van Gölü’nde biri çocuk iki mültecinin daha cansız bedenine ulaşıldı

0
Fotoğraf: AA

27 Haziran’da Van Gölü‘ne açılan teknenin batması sonucu kaybolan mültecilerden ikisinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Bugün (17 Temmuz) çıkarılanlarla birlikte ulaşılan ölü sayısı 42’ye yükseldi.

AA’nın haberine göre çıkarılan cesetlerden biri bir çocuğa ait. Bugün çıkarılan cansız bedenler, Van Büyükşehir Belediyesi cenaze araçlarıyla Van Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi‘nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılması için Jandarma İç Güvenlik Timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile Sahil Güvenlik ekipleri, ROW cihazlarıyla Çarpanak Adası açıklarında çalışmalarını sürdürüyor.

Ne olmuştu?

Van’ın Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat Akbaş ve Medeni Akbaş‘tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı kayıp ihbarında bulunmuştu. Yüzerek kıyıya çıkan Medeni Akbaş’ın yaklaşık 60-70 göçmeni teknesine doldurarak karşı yakaya geçirmek isterken, teknenin alabora olduğu anlaşılmıştı.
Botlarla göl ile çevresinde yürütülen arama çalışmalarında tekne Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte bulunmuş ve Medeni Akbaş dahil beş kişi tutuklanmıştı.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.