Türkiye

Van’da diyabet hastaları için çadır kuruldu

0

Türkiye Diyabet Vakfı, insülin, insülin iğneleri, ilaç, şeker ölçüm aletleri ve çubukları bulamayan diyabet hastası depremzedeler için Van’da Acil Yardım ve Destek Merkezi kurdu.

Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, bölgede yer yer elektrik kesintisi olması ve bazı sağlık merkezlerinin devre dışı kalması nedeniyle bir destek merkezi kurulduğunu açıkladı. Yılmaz, diyabet hastalarının ihtiyaçları olan insülin enjektörleri, şeker ölçümü aletleri gibi malzemelerin Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak dağıtılacağını belirtti.

Büyük doğa felaketlerinde önceliğin acil hastalara verildiğini, fakat kronik hastalığı olanların da özellikle ilaç ve malzeme desteğine ihtiyaç duyduğunu belirten Prof. Yılmaz, Türkiye Diyabet Vakfı’nın gerekli desteği sağlamak amacıyla tüm olanaklarını seferber ettiğini aktardı.

Bölgede diyabet ilaç ya da malzemelerine ihtiyaç duyan hastaların, Van merkezde kurulan Diyabet Merkezi’ne başvurabilecekleri veya Prof. Dr. Hüseyin Avni Şahin ile Nuray Yıldız’a, 0533 251 88 66 ve 0543 820 79 82 nolu telefonlardan ulaşarak destek isteyebilecekleri belirtildi.

(Ntv)

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.