ManşetSpor

Tekerlekli Sandalye holiganlarına karşı iki kulüpten ortak açıklama

0

Galatasaray ile Beşiktaş arasında dün oynanan tekerlekli sandalye basketbol karşılaşmasında olayların çıkması, maçın tatil edilmesi, hem sporcuların hem de izleyicilerin yaşanan arbede sırada atılan biber gazından etkilenmeleri ve sporcuların müsabakada kullandıkları tekerlekli sandalyelerin parçalanması ile ilgili olarak Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri ortak bir açıklama yaptı.

“Kimin hangi noktaya getirdiğine bakma lüksümüz yoktur” denilen ortak açıklamada, “Geride bıraktığımız Cumartesi günü Galatasaray – Beşiktaş arasındaki Tekerlekli Sandalye Basketbol maçında meydana gelen vahim olaylar gerek kulüplerimiz gerekse spor dünyamız açısından çok acı bir örnek oluşturmaktadır.

Her iki kulübün yöneticileri olarak öncelikle sporcu kardeşlerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, olayların meydana gelmiş olmasından büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Türkiye’de yaşayan 7,5 milyonu aşkın engelli vatandaşımıza yeni bir imkan yaratmak için her 2 kulübümüzün bu branşımıza verdiği destek ve çabalar ortadadır. Kulüp yönetimleri olarak böylesine ulvi amaçlar için emek verirken olayları kimin tırmandırdığına, kimin çıkardığına, kimin hangi noktaya getirdiğine bakma lüksümüz yoktur. Kaldı ki, Galatasaray yönetimi kendilerine yakışan bir duyarlılıkla bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağı teminatını vermişlerdir. Bu yaşananların Türk sporunda bir kez daha oluşmaması için tüm sağduyu sahibi taraftarlarımıza ve emniyet güçlerine büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir.

Avrupa Spor Başkenti olmuş bir kentimiz ve Olimpiyatların en güçlü adayı olan ülkemiz adına sporumuza dostluk, saygı ve fair-play anlayışını yeniden hakim kılmak hepimizin ortak sorumluluğudur” denildi

(Yeşil Gazete)

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.