Doğa MücadelesiEkolojiManşet

Tarihi Piyalepaşa Camii Bostanı için dayanışma çağrısı

0

Piyalepaşa Bostanı Dayanışması tarihi Piyalepaşa Camii Bostanı için “Bostancı ailesiyle birlikte yaşasın!” diyerek bostanın önündeki tehlikeye karşı bostanda dayanışmaya çağırıyor.

Tarihi Piyalepaşa Camii Bostanı‘nın Türkiye’de kültür varlığı olarak tescil edilmiş tek bostan olduğunu hatırlatan Piyalepaşa Bostanı Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, “Bölgesinde kalan son bostan olmanın yanı sıra topluluk destekli ekip biçiliyor. İBB’nin yakın zamanda kapalı kapılar ardında hazırladığı ve koruma kurulu onayı olmayan bir düzenleme projesiyle bu özelliklerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya” denildi.

‣Yedikule bostanları için tek ses: Surlar, bostanlarıyla yaşasın! 

Bostan Dayanışması yönetim kurulunca yapılan açıklamada, 2015’ten bu yana sürdürdükleri mücadele ile otopark olmaktan kurtardıklarını belirttikleri bostanın, kültür varlığı olarak tescil ettirilmesinin ardından, kapalı kapılar ardında yürütülen bir anlayışla dönüştürülmesine ve akıbeti belirsiz bir sürecin içine sokulmasına izin vermeyecekleri aktarıldı.

Açıklamayla İstanbul’un gıdasına, suyuna, hayvanına, ormanına, doğasına ve bostanına sahip çıkan herkese, Piyalepaşa Bostanı ile dayanışma çağrısı yapıldı

Piyalepaşa Bostanı Dayanışmasınca yapılacak basın açıklaması Büyük Piyale Paşa Camii girişi önünde, Piyalepaşa Bostanı’nda, 29 Ocak Pazar 13.00’da gerçekleştirilecek.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.