ManşetMedya-İnternet

Sosyal Medya sansür altında

0

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği Twitter, Facebook ve Youtube’a erişimi engelledi. Türkiye’de bir çok kullanıcı Facebook’a gün içinde 1,5 saat erişim sağlayamadı. Twitter’daki sorun ise hala devam ediyor.

1.twitter sansürTİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar olmamasına rağmen Twitter’a erişim sağlanamıyor.

YouTube’un adresine girmek istenildiğinde ise servis sağlayıcımızın gösterdiği ekranda “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir” ifadesi yer alıyor.

Turkcell Superonline ve TTNET hattından yapılan denemelerde yukarıdaki ekran veya sayfaya ulaşılamıyor hataları alınıyor.

TTNET hattında Youtube.com Service Unavailable hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor. Facebook’ta ise 1,5 saat kesinti sonrasında kısıtlı olarak da olsa siteye giriş yapıldığı öğrenildi.

Erişim Sağlayıcıları Birliği: Nedeni Şehit Savcı Kiraz’ın görüntüleri

Erişim Sağlayıcıları Birliği, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınması görüntülerinin Twitter ile YouTube’da yayınlanması nedeniyle mahkeme kararı doğrultusunda erişimin engellendiğini bildirdi.

 

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.