Hayvan HaklarıManşetTürkiye

Sivar’ın iki köpeğini zehirleyen komşuya hapis cezası

0

Tanem Sivar-Edhem Dirvana çiftinin iki köpeğini zehirleyerek öldüren Kaan Ü., 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Kararı açıklayan Tanem Sivar, “Erteleme yok, para cezasına çevirme, iyi hal indirimi yok” dedi.

Marmaris’te sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın Django ve Pamuk isimli köpeklerini zehirleyerek öldüren komşu hakkında karar verildi. Mahkeme, komşu K.Ü’ye 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezası verdi. Sivar, Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1 yıl 7 ay 20 gün ! Vicdanlarımızı her daim sızlatan “erteleme” yok “para cezasına cevirme” “iyi hal indirimi” yok. Bu kararın ne denli değerli olduğunu biliyor ve çok teşekkür ediyoruz. Her birinize desteğiniz ve sevginiz için, tüm basına sadece Django ve Pamuk degil .. sahipli sahipsiz tüm canlara sahip çıkıp dikkat çektikleri için, bizimle birlikte 1,5 yıldır mücadele veren ve karar açıklandığında bizimle beraber ağlayan muhteşem avukatlarımıza…. Bu karar için cok mutluyuz. Django ve Pamuk huzurla uyusun ama tüm hayvanlar için artık çıkması gereken o kanun için aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz! Hep birlikte. Artık hayvanlara zarar vermeden önce durup bir kez daha düşünün bence!”

Marmaris’in Bozburun Mahallesi’nde 7 Kasım 2017’de meydana gelen olayda, sunucu Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana’nın ‘Django’ ve ‘Pamuk’ adlı köpekleri zehirlenerek öldürüldü. Köpekleri zehirleyen çiftin komşusu Kaan Ü., geçen yıl kasım ayında jandarma tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınmasından sonra ortaya çıkan görüntülerde Kaan Ü.’nün daha önce de av tüfeğiyle havaya ateş ederek Sivar ve Dirvana çiftini tehdit ettiği görüldü.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.