TürkiyeManşetSağlık

Sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 44’e yükseldi

0

Kırıkkale‘de yedi, İzmir’de 18 kişinin sahte içki nedeniyle ölmesinin ardından altı kentten daha zehirlenme haberleri geldi. Mersin‘de altı, İstanbul’da yedi, Muğla‘da iki, Aydın‘da iki, Trabzon ve Zonguldak’ta birer kişinin alkol zehirlenmesinden dolayı can vermesiyle birlikte ölü sayısı 44’e yükseldi.

Yaklaşık 50 kişinin de hastanelerin yoğun bakım servislerinde tedavi gördüğü öğrenildi.

Altı şüpheli gözaltında

Dün İstanbul’un Kartal ilçesinde bir vatandaşın alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre saat 12.00 itibarıyla İstanbul’da sahte içkiden ölen kişi sayısı yedi oldu. Olayla ilgili olarak üçü kaçak alkol satan altı şüpheli gözaltına alındı.

Trabzon’da ise kendi hazırladığı alkolü içtikten sona fenalaşıp hastaneye kaldırılan M.B.’nin öldüğü açıklandı. 56 yaşındaki M.B.’nin özel güvenlik olarak çalıştığı öğrenildi. M.B.’nin cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, yurt genelinde düzenlenen sahte içki operasyonlarında gözaltına alınan 58 şüpheliden yedisinin tutuklandığını duyurdu.

5-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda 16 bin 737 litre etil alkol, 3 bin 253 litre ile 2 bin 495 şişe sahte alkollü içki ele geçirildi.

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.