ManşetTürkiye

RedHack Dışişleri’ni hackledi

0

Redhack bu sabah Dışişleri Bakanlığı’nın sitesini hackledi. Siteye girenleri yaklaşık yarım saat boyunca Grup Yorum’dan Sivas / Gün Tutuşur ezgisi eşliğinde Redhack’in mesajı karşıladı. Kızıl hackerlar bu eylemi “hem Sivas Katliamı’nı anmak, hem de Suriye’ye dikkat çekmek amacıyla” yaptıklarını ve ele geçirdikleri belgeleri de ilerleyen saatlerde paylaşacaklarını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı siteye ancak 25 dakika sonra müdahale edebildi. Fakat bu müdahaleden sonra RedHack yine aynı siteyi hackledi.

Redhack, son eylemini twitter hesabından şu sözlerle duyurdu:

“Değerli dostlar, daha önce birçok yeri kırdık. Bunun içinde İçişleri Bakanlığı’nı kırıp “takla attırmak” da vardı. Bu defa ne yapalım dedik ve hem Sivas Katliamı’nı anmak, hem de Suriye’ye dikkat çekmek amacıylaDışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesini hackledik. Hemen bakanlar Dışişleri Bakanlığı’nın dosya paylaşım bölümünün hacklendiğini göreceklerdir. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’na ait birçok belgeyi de ele geçirdik. Bu belgelerin bir kısmını bugün ilerleyen saatlerde yayımlayacağız.”

Dışişleri’nin sitesine şu mesaj eklendi:

“”Oğlum bak git” demiştik ;)

Emperyalizmin Ortadogu projeleri kapsamında dünün dost ülkeleri hızla savaşa sürüklenmekte, suni savaş senaryolarıyla halkımız savaş psikolojisine sokulmakta, milliyetçi duygular körüklenerek kardes halklara dusmanlik besletilmeye calisilmaktadir. Kendi ulkesindeki savasi cozemeyenler nedense baska ulkelerin sorunlarina egilir olmus, onlarin iç-islerine karismayi “buyuk devlet” olmanin gerekliligi olarak gormusler. Fakat unuttuklari birsey var. “Bu tiyatroda dogduk diye bu tiyatroda yasamak zorunda degiliz” diyen insanlar da var bu dunyada ve sizin bu oyununuza comak sokmaktan buyuk zevk duyacaklar.
Sizler disisleri politikasini baska ulkelerin “iç-i$lerine” karismak ve emperyalist devletler icin “sirin” gozukmek icin “kabadayilik” olarak algiliyorsunuz ve bizleri savasa suruyorsunuz! Cok savas istiyorsaniz birakin meclisi, giyin postallarinizi ve savasin. Sizleri cogunluk secti diye sizler için olmekmi zorundayiz arkadasim? Sizler kendinizden kucuk devletlerle ego tatmin edeceksiniz diye canimizimi verecegiz yani? Yok oyle dava..

Sana gelince bayAhmet Davutoglu; Icisleri bakanina takla attirmistik ama bu defa sana daha buyuk bir takla attiracagiz! Disisleri portalinda ki tum belge ve bilgileri aldik, hepsini aciklayacagiz! Aciklayacagimiz belgeler sizlerin aslinda ne kadar gucsuz oldugunuzu ve kabadayiliginizin ise balondan ibaret oldugunuzu kanitlayacak. Eh zaten bir uçak dusunce havaniz batmamis miydi? Siz hava atacaksiniz diye gencecik insanlar orda burda canini veriyor..

ABD cikarlarina hizmet eden bu devletin yuruttugu hic bir savas ne benim ne de ezilen halklarin savasidir.. Kendi davamiz ve gundemlerimiz icin savasacagiz, kimsenin piyonu olmayacagiz, kimsenin kirli emelleri için canimizi vermeyecegiz!

Bizim disisleri bakani emperyalizmin kapisinda nobet duracagina, Malatya’da iktidarin namusunun ortasina dikilen fuze rampasi ile ugrassin..

Pensilvanya merkezli ve cemaat gudumlu disisleri politikasini birakmadiginiz surece ensenizde olacagiz!

Anneleri aglatan, “kirli savas” politikasina son!

“Savasi kim istiyorsa “o gitsin..

Dunyanin tum ezilen, emperyalizmin “kan içme” temelli politikasina karsi birlesiniz!

Yagma yok ARTIK RedHack var!

Bu eylemimizi iktidardakilerin unutturma cabalarina inat, Sivas Katliami’nda yitirdigimiz canlara armagan ediyoruz! Suni gundemlerle unutturulmaya calisilan Madimak’i unutturmaya calisanlarin her sene burnunun dibini hackleyerek unutturmayacagimizi gosterecegiz! Sivas katliami’ni zaman asimi diye rafa kaldiranlar, Sivas katliamini mesru gorenlerdir. Bu durum katliamin halen surdugunun kanitidir. Zaten RedHack’e atanan ozel yetkili savci nin Sivas davasini rafa kaldiran savci ile ayni olmasi bizler için hicte sasirtici olmadi..

Ayrica yine bu eylemimizi Suriye ve Turkiye’li halklara armagan ediyor, eylemimizin halklarin kardesligine bir tugla olmasini diliyoruz!

Sitede ele gecirdigimiz belgeleri bugun itibariyle illeriki saatlerde aciklayacagiz! #RedHackAilesi ni selamlariz!”

Dışişleri’nin sitesine eklenen mesaj ancak 25 dakika sonra kaldırılabildi. Mesajın kopyasını görmek için tıklayınız!

(sendika.org)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.