ManşetTürkiyeUncategorized

Ravza Kavakçı haberlerine erişim engeli

0

AKP’li milletvekili Kavakçı’nın İBB’de işe girip aynı gün aldığı bursla ABD’ye doktora yapmaya gitmesine ilişkin yapılan haberler ve atılan tweetlere mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi.

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan‘ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işe girip aynı gün aldığı burs ile de ABD‘ye gitmesine dair atılan tweet ve yapılan tüm haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi. İBB kaynaklarına göre Ravza Kavakçı Kan, 16 Aralık 2008’de Metro A.Ş.’de insan kaynakları uzmanı oldu. Bilgisayar mezunu Kavakçı, işe girdiği gün ABD’ye “siyaset doktorası eğitimine” gönderildi.

İBB ile sözleşmesine göre 6 yıl 8 ay mecburi hizmet yapma şartı getirilen Kavakçı, 2 Eylül 2013’te döndü, iki yıl sonra da milletvekili seçildi. Beş yıllık doktora süresince Ravza Kavakçı Kan’a asgari ücretin bir buçuk katı maaş ödendiği belirtildi.

İmamoğlu ‘Takipteyiz’ demişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili soruya yanıt verirken, Kavakçı’nın hala kadroda göründüğünü; milletvekili seçildiği anda maaşının kesilmiş olmasına rağmen, 4 yıl 11 ay mecburi hizmet süresini tamamlamadığını söylemişti. İmamoğlu, “İşe giriş tarihi ile ABD’ye gittiği aralığın kısalığıyla” ilgili soruya da şöyle yanıt vermişti: “Elbette anlamlı değil. Bu kurumlar kişilerin kendi inisiyatifiyle yön verebilecekleri ya da yakınlarına dönük birtakım imkânlar tanıyacakları alanlar değil. Hele hele üst kadrolarla ilgili tasarruflarda tümüyle ilgili şeffaflık ve liyakatle yol yürünmesi gereken kamu alanlarıdır. Bunu yapmadığınız takdirde toplumdaki adalet duygusunu ortadan kaldırırsınız, yıkarsınız. Kim olursa olsun, bize gelen her bilgiyi, hangi makamda olursa olsun incelemek bizim sorumluluğumuz dahilinde. Varsa hukuki olarak sürdürülmesi gereken bir takip, onu da yapacağız.”

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.