Medya-İnternet

PayPal’dan 92.233.720.368.547.800 dolarlık hata

0

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde para transferi ve ödeme hizmetleri sağlayan PayPal şirketi, bir kullanıcısının hesabına yanlışlıkla 92 katrilyon dolar (176 katrilyon TL) aktarıldığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan 56 yaşındaki Chris Reynolds, yapılan hatayı aylık hesap dökümünü aldığında farketti.

PayPal, hatanın çok kısa süre içinde farkedildiğini, ve Chris Reynolds hesabına girip herhangi bir işlem yapmadan önce düzeltilerek kullanıcının bakiyesinin yeniden sıfırlandığını açıkladı.

PayPal BBC’ye yaptığı yazılı açıklamada, “Bunun bir hata olduğu açıkça ortada. Chris Reynolds’ın bunu anlayışla karşılamasına ve bizimle işbirliği yapmasına müteşekkiriz” dedi.

PayPal şirketi, yapılan hatayı telafi etmek amacıyla, Chris Reynolds’ın seçeceği bir yardım kurumuna onun adına bir bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Chris Reynolds, haberi ilk duyuran Philadelphia Daily News gazetesine yaptığı açıklamada, “Hesap dökümünde 92.233.720.368.547.800 dolar görmek oldukça şaşırtıcıydı” dedi.

 

 

You may also like

Comments

Comments are closed.