SağlıkKoronavirüs SalgınıManşet

Pandemi hastanesi ilan edilen özel hastanede bir aileye dört bin liralık fatura

0

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs salgınına karşı ‘pandemi hastaneleri’ olarak kullanılmasına dair düzenleme yaptığı özel hastanelerin hastalara binlerce liralık faturalar oluşturduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Sena Yaşar’ın haberine göre, İstanbul’un Maltepe ilçesindeki özel bir hastanede, koronavirüs belirtileriyle tedavi altına alınan ve testi pozitif çıkan O.Ş. ve ailesine tedavinin ardından 4 bin TL’ye yakın fatura kesildi.

Yetkililerin, Covid-19’a yakalanan O.Ş’nin aile bireylerine de test yapılması gerektiğini belirtmesi sonrası anne ve babasına da test yapıldı. İleri yaştaki anne ve babanın da koronavirüs belirtileri gösterdiği ve testi pozitif çıktığı gerekçesiyle onlar da hastaneye yatırıldı. Üç hastanın da tedavisinin ardından, hastane yönetimi, hasta yakınlarına 3 bin 979 TL’lik fatura çıkardı.

Alo 184: Para almayacaklar demedik

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 184 hattına “özel hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesine karşın tedaviyi parayla yaptığı” için şikâyette bulunan hastaya ise Bakanlıktan, “Pandemi hastanelerine ilişkin genelgede, özel hastanelerden para alınmayacağına dair düzenleme yok” yanıtı verildiği öğrenildi.

 

More in Sağlık

You may also like

Comments

Comments are closed.