DünyaKadınManşet

Pakistan Bağımsızlık Günü kutlamalarında bir kadın, yüzlerce erkeğin cinsel tacizine uğradı

0

Pakistan‘da, Bağımsızlık Günü kutlamalarında yaklaşık 400 erkek, toplu halde bir kadına cinsel tacizde bulundu.

14 Ağustos Cumartesi günü Lahor bölgesindeki Büyük İkbal Parkı’nda düzenlenen kutlamalarda kimliği açıklanmayan bir kadın, TikTok‘ta yayımlamak için alandan görüntüler çekiyordu.

Bu sırada yaklaşık 400 kişilik bir erkek grubu kadını köşeye sıkıştırarak kendisine fiziksel saldırıda bulundu.

Olay yerinde çekilen videolarda, kalabalık grubun eğlenmek için kadını havaya fırlattığı, sürüklediği, giysilerini yırttığı ve taciz ettiği görülüyor. Yerel gazete The Express Tribune‘a konuşan kadın, “Çıplak kaldım, kıyafetlerimi paramparça ettiler” dedi. Kadın, kalabalıktakilerin mücevherlerini, cep telefonunu ve üzerindeki nakit parayı çaldığını da söyledi.

Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine, polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. Pencap hükümet sözcüsü Feyyaz Hasan Şohan da yetkililerin sorumluları tespit etmek için elinden geleni yaptığını söyledi. Şohan, “Büyük İkbal Parkı’nda bir kadının saldırıya uğradığı rezil olay tüm toplumu utanca sürüklemiştir” dedi.

Pakistan Halk Partisi Başkanı Bilavel Butto Zerdari de yetkililerden görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesini isteyerek “Genç bir kadının bir güruh tarafından Bağımsızlık Günü kutlamalarında saldırıya uğramasından her Pakistanlı utanç duymalıdır. Bu toplumumuzdaki bir çürümüşlüğü gösteriyor” dedi. İktidardaki Pakistan Adalet Hareketi’nden senatör Faysal Cavit Han ise Başbakan İmran Han‘ın “insanlığa karşı barbarca şiddet olaylarına müsamaha göstermeyeceğini” söyledi.

Pakistan ve Hindistan’da kadınlara yönelik toplu taciz, tecavüz olayları sık görülüyor.

 

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.