ManşetTürkiye

Osman Kavala’ya doğum günü hediyesi: #SevgiliOsmanKavala 

0

25 Eylül akşamı saat 20:30’da Twitter’da başlatılacak kampanya için çağrı yapıldı.

Gezi davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala’nın dostları ve sivil toplum aktivistleri tarafından #SevgiliOsmanKavala başlıklı bir kampanya başlatıldı. Hak  savunucuları, ‘Osman Kavala’ya Özgürlük’ sitesinde bir duyuru yayımlayarak, yaklaşık iki yıldır tutuklu yargılandığı davanın 8-9 Ekim tarihlerindeki üçüncü duruşması öncesinde, 25 Eylül akşamı, Kavala’ya desteklerini bir kez daha bu kampanyayla göstermek istediklerini belirtti. Kampanya Kavala’nın 2 Ekim’deki doğum gününün de hemen öncesinde gerçekleştirilecek.

Yapılan duyuru şöyle:

“2 Ekim Osman Kavala’nın doğum günü. 8-9 Ekim tarihlerinde ise yaklaşık iki yıldır somut delillere dayanmayan bir iddianameyle tutuklu yargılandığı davanın üçüncü duruşması görülecek.

Osman Kavala hem sivil alana verdiği destekler, hem kişisel iyilik ve nezaketiyle birçok insanın hayatına dokundu. Her zaman yurttaş katılımını, demokratik ifade biçimlerini ve kültür ve sanata erişim eşitliğini destekledi.

Bu kampanya ile amacımız Osman Kavala’nın bu yönlerini insanlara hatırlatmak. Yakınlık derecesine bakmadan herkesin Osman Kavala’yla ilgili anı, duygu, düşüncelerini, hatta sanatsal üretimlerini paylaşmalarını, kendilerini diledikleri gibi ifade etmelerini istiyoruz.

Kampanyada tüm bu paylaşımları #SevgiliOsmanKavala mesajı altında vermeyi planlıyoruz.

25 Eylül akşamı saat 20:30’da Twitter hesaplarımızdan başlatacağımız kampanyaya gelin siz de #SevgiliOsmanKavala hashtagi eşliğinde yapacağınız paylaşımlarla katılın.”

Sitede kampanya için paylaşım örneklerine de yer veriliyor.

İletişim için [email protected]

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.