ManşetTürkiye

Osman Kavala İçin Tütün Deposu’nda vardiyalı açık atölye

0

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, insan hakları aktivisti, iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğu 100 günü geçmiş iken, sanat alanından dostları dayanışma amacıyla vardiyalı açık atölye düzenlendi. Tütün Deposu’nın birinci katında 9 Şubat saat 16.00’da başlayan atölye, 12 Şubat Pazartesi (bugün) saat 18.00’e dek sürecek.

24 saat kesintisiz işleyecek açık atölyede ikişer kişilik vardiyalarla mekanda bulunacak kişiler çalışacak, birlikte üretecek ve birlikte vakit geçirecekler. Her vardiya mekanı, ortaya çıkan anonim işleri, süreçleri ve eylemleri kendilerinden sonra gelenlere teslim edecek. 08.00 ve 19.00 arasında mekan ziyarete ve isteyenlerin katılımına açık.

Kavala’dan mektup

Öte yandan 1 Kasım 2017’den beri tutuklu olan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden gönderdiği mektubunda, aynı cezaevindeki gazeteci ve yazarların uzun süredir orada bulunmasından duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Kavala’nın 9 Şubat’ta “Osman Kavala’ya Özgürlük” adlı internet sitesinden yayınlanan mektubu şöyle:

 

“Silivri’ye yerleştirilmemin üzerinden 100 günden fazla zaman geçti. Ne kadar süreceği belli olmadığı için kendimi bu duruma alıştırmaya çalışıyorum.

Diğer gazeteci ve yazar arkadaşların, benden daha uzun süre burada kalmalarının üzüntüsünü daha yakından hissediyorum.

Kurucusu olduğum Anadolu Kültür, DSM ve Depo’nun çalışmalarına kesintisiz devam ettiğini izlemekten çok memnun oluyorum.

Bütün olumsuz koşullara rağmen, Türkiye’nin Avrupalı kurum ve sivil kuruluşlarla ilişkilerinin gelişmesini önemli buluyorum. OHAL nedeniyle oluşan olumsuz iklim değiştiğinde, bu ilişkilerin yeniden güçleneceğine inanıyorum.

Bu arada vaktimi, önümüzdeki döneme ne tür katkılarda bulunacağımı düşünerek geçiriyorum. Dışarıdan beni tanıyan dostların gönderdiği mesajlar beni çok mutlu ediyor.

Herkese selamlarımı iletiyorum.”

 

(Bianet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.