EğitimKoronavirüs SalgınıManşetSağlıkTürkiye

Öğretmenlere aşılama başladı

0

Covid-19 aşısının ilk dozunu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere yönelik başlatılan aşı programı kapsamında, eğitimcilerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini bildirdi.

Çorum‘da öğretmenlere aşı uygulaması programına katılan Selçuk, aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı‘yla planlamaların yapıldığını söyledi:  

“Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak.”

Bakan Selçuk, salgın sürecinin başından beri tüm okulların Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığını yaptığını belirtti. 

‘Tüm öğretmenlerin aşılanması söz konusu değil’

Selçuk şunları söyledi: 

“Meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçlarla ilgili malzemeler konusunda hiçbir problem yaşamaksızın rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır. Okulum Temiz Belgesi‘ni okullarımızın tamamına yakını almış durumda. Bu bildiğiniz gibi bir dış denetimle gerçekleştirilebiliyor. 

Biliyorsunuz dünyada da aşılama yeni başlıyor. Ama Dünyada hiçbir ülkede tüm ülkenin aşılandığı, dolayısıyla tüm öğretmenleri aşılandığı bir durumda söz konusu değil.”

 

More in Eğitim

You may also like

Comments

Comments are closed.