ManşetTürkiye

Numan Kurtulmuş, 62 kişinin selde öldüğü Bozkurt’ta: Allaha şükür Türkiye başarılı sınav verdi

0

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kastamonu Bozkurt‘ta selden etkilenenleri ziyaret etti.

Çalışmaların en iyi şekilde koordine edilmesi için destek olmak amacıyla ilçeye geldiklerini söyleyen Kurtulmuş şöyle konuştu:

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Her biri bunu bir insanlık görevi olarak görüyor. Her birisi bunu bir vatandaşlık görevi olarak görüyor. Jandarmamızın ve sivil vatandaşlarımızın nasıl ellerinde küreklerle çamurları temizlediklerini gördük. Diğer şehirlerden gelen belediye mensuplarının aynı şekilde çaba içerisinde olduğunu gördük.”

‘Acılar üzerinden siyaset yapılmaz’

Acıların milletin ortak acısı olduğunu belirten Kurtulmuş, “Bunların üzerinden siyaset yapılmaz. Kim bu kadar büyük bir felaketten siyaset üretmeye kalkıyorsa eline yüzüne vurur. Böyle bir şey olmaz. Dolayısıyla burada herkes ne biliyorsa, bu yaraların sarılması için katkıda bulunmaya gayret etsin. Buradan siyaset çıkarmaya kalkmasın. Bu, doğru bir şey değildir. Vatandaşımız da zaten bunu benimsemez” diye konuştu.

Kurtulmuş, Bozkurt ilçesinin en kısa sürede ayağa kalkması çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Sel felaketi siyaset dışı bir şey. Allah’a çok şükür, Türkiye burada büyük ve çok başarılı bir sınav vermiştir, yaraları sarmak konumunda. Bu tür felaketler karşısında söylediğimiz bir şey var. Üç unsurun bir araya gelmesi lazım. Güçlü bir siyasi irade, kurumların yeterlilikleri ve kurumların bu anlamdaki gücü. Bir diğeri ise çalışan insanların fedakarlığı. Çok şükür, burada bunun üçünün de yan yana geldiğini gördük. Çok hızlı şekilde inanılmaz bir güçle çalışmalarını sürdürüyorlar. Yıkılmış, yakılmış bu bölgeyi yeniden ayağa kaldırmak için gayret ediyorlar. Allah hepsinden razı olsun.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.