Medya-İnternet

NTV, Banu Güven’in işine son verdi

0

NTV Banu Güven’in işine son verdi.Son olarak Banu Güven’le Artı programını sunan Güven, 12 Haziran seçimleri öncesi Can Dündar ve Mirgün Cabas, Çiğdem Anad gibi kanalın ağır toplarıyla birlikte ‘erken’ tatile gönderilmişti.

Hükümete muhalif olarak gösterilen bu isimlerin, seçim öncesi NTV ekranına çıkan Başbakan Erdoğan’a soru sormamaları için kanal tarafından bilinçli bir şekilde ‘erken’ tatile gönderildiği iddia edilmişti.

SIRADA ONLAR MI VAR?
NTV Ankara eski temsilcisi Murat Akgün’ün ardından Banu Güven’in de kanaldan gönderilmesi bir süredir ekranlardan uzak olan ve diğer iki isim gibi hükümete muhalif duruşlarıyla bilinen Can Dündar ve Mirgün Cabas’ın da işine son verileceği yolundaki söylentileri akıllara getirdi.

GEREKÇE VEDAT TÜRKALİ SÖYLEŞİSİ Mİ?
Bir iddiaya göre 3 Haziran günü “tatile” çıkarılan Banu Güven, programları nedeniyle sansüre uğradı. Buna göre ‘erken’ tatilin perde arkasında 2 Haziran’da Vedat Türkali’nin konuk olduğu program yatıyordu.

Yazar Vedat Türkali, programda Öcalan’ı görmek istediğini belirterek, “12 yıldır hapsetmişler Öcalan’ı oraya. Hiç kimseyle görüşmüyor. Şimdi buradan selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Selam ve sevgi benden Öcalan’a” demişti.

ARŞİV YOK OLDU
Bir gün sonra Güven’i tatile çıkaran nedenin bu program olduğu belirtilirken, Banu Güven ile Artı programının arşivlerinde 2 Haziran tarihli programın silinmiş olması da bu şüpheyi doğrular nitelikte.

BASIN ODASI DA ‘ERKEN TATİL’ KURBANI
Nuray Mert’in de konuşmacı olarak yer aldığı Basın Odası programı da ‘erken tatil’ gerekçesiyle apar topar yayından kaldırılmış, konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Nuray Mert, kendisine belirtilen nedenin ‘erken yaz tatili’ olduğunu ancak gerçek nedenin ise medyaya yönelik baskı olduğunu ifade etmişti.

You may also like

Comments

Comments are closed.