ManşetYerel

Muğla Büyükşehir Belediyesi ‘Kara Kış Destek Paketi’ni açıkladı

0

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, şehirdeki ihtiyaç sahibi kişilere yönelik “Kara Kış Destek Paketi” uygulamasını başlattıklarını duyurdu.

Kış mevsiminin zorlu şartlarında vatandaşlara destek sağlayacak önlemler aldıklarını kaydeden Gürün, destek paketinde barınmadan eğitime, sağlıktan üretici desteklemelerine kadar çeşitli desteklerin yer alacağını ifade etti.

‘Her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz’

Başkan Gürün, konuyla ilgili açıklamasında şehirde dayanışma kültürünü en iyi şekilde yansıtmaya çalışacaklarını kaydetti:

Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi yaklaşan kış mevsiminde de vatandaşlarımızın yanında olacağız. Vatandaşlarımız için kış mevsiminin zor geçmemesi, zorlu koşulların etkilerinin bir nebze olsun azaltılması adına Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Kara Kış Destek Paketi’ni başlatıyoruz.

Destek paketimiz kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerimize yakacak, gıda ve maddi yardım yapıyoruz. Öğrencilerimiz için de eğitim yardımı (burs, kırtasiye), üreticilerimiz için fide, fidan, sokakta kalmak zorunda kalan vatandaşlarımız için barınma desteği sağlıyoruz.

Ayrıca sokağa çıkmanın daha da zorlaşacağı kış mevsiminde hasta, engelli, yatağa bağımlı vatandaşlarımız için evlerinde tedavi, küçük tadilat ve kişisel bakım ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Her zaman bize rehber olan Mustafa Kemal Atatürk’ün önemle üzerinde durduğu dayanışma kültürünü şehrimizde en iyi şekilde yansıtmaya çalışacağız.

Hiçbir Muğlalı vatandaşımızın sokakta kalmaması, yatağa aç girmemesi, yaşlılarımızın ve engellilerimizin kendini yalnız hissetmemesi için var gücümüzle çalışacağız. Evlatlarımızın en büyük haklardan biri olan eğitim hakkından mahrum kalmaması, üreticilerimizin düştüğü zor durumda onlara el uzatabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu şehri birlikte paylaştığımız her vatandaşımızın gönlü rahat olsun. En zor günlerinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz.”

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.