ManşetTürkiye

Mimarlık ve tasarımın güncel etkileşimleri Londra Mimarlık Festivali’nde konuşulacak

0

Turkish Trade Center, bu yıl 1 – 30 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen Londra Mimarlık Festivali kapsamında bir panel düzenliyor. 4 Haziran Salı günü saat 17:30’da Londra merkezinde gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary başlıklı panel, mimarlık ve tasarımın güncel etkileşimleri üzerine açık bir tartışma alanı sunuyor.

MeMAlondon tarafından organize edilen Sınır Açık / Open Boundary’nin konuşmacıları arasında IN-BETWEEN Tasarım Platformu Kurucu Ortağı Dilek Öztürk; Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz; akademisyen Zeynep Aydemir ve MeMAlondon’ın kurucusu Mert Eyiler bulunuyor.

Sınır Açık / Open Boundary, Göbeklitepe’den referansla mimarlığın sıfır noktası ve gelecekteki mimarlık/tasarım yapma biçimlerimizin sınırlar ile bağlantısı üzerine bir yuvarlak masa tartışması formatında gerçekleşecek. Sınır, limit, çeper, açıklık gibi durumların çeşitlemelerinin mimarlık bağlamında tartışılacağı Sınır Açık / Open Boundary; açık sınırların  günümüz kentlerinde yaratacağı etkileşimleri ve bu etkileşimlerin globaldeki potansiyelleri üzerine odaklanıyor.

Londra Mimarlık Festivali kapsamında gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary’nin moderatörlüğünü MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Zeynep Aydemir üstlenecek. IN-BETWEEN Tasarım Platformu kurucu ortağı Dilek Öztürk, Sınır Açık / Open Boundary kapsamında tasarımın “yumuşatıcı bir güç” olduğu günümüz toplumunda tasarım üzerinden değer yaratmayı ve üretim endüstrisin potansiyelini kullanarak global tasarım markası oluşturma modellerini IN-BETWEEN’in metolodojileri ve platformun kürate ettiği tasarım projeleri üzerinden anlatacak. Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz, Kaunas’taki Bilim Adası projesi üzerinden; mimarlığın sıfır noktası ile bugün mimarlık üzerinden tartıştığımız olası gelecek senaryoları arasında kurabileceğimiz bağlantılar hakkında konuşacak. Mert Eyiler özellikle Londra’da pratik ettiği işleri üzerinden sınırlar olmayan bir tasarım dili üzerine konuşacak.

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.