LGBTİ+Manşet

Milat ve Akit gazeteleri Mersin Onur Haftasını hedef göstermeye devam ediyor

0

3. Mersin Onur Haftası ve Yürüyüşü Milat ve Akit Gazeteleri tarafından hedef gösterilmeye devam ediyor.

Mersin Onur Haftası Komisyonu, kendisine yönelik tehditlere karşı yaptıkları ilk basın açıklamasında, “#OnurumaDokunamazsın” demişti

Kaos GL’den Aslı Alpar’ın haberine göre Mersin Onur Haftası’nı hedef gösteren ilk metin 1 Haziran günü yayınlanan Milat Gazetesinden Özlem Doğan imzasını taşıyor. “Onur’suz Provokasyon” başlıklı yazı, Onur Haftası’nın provokasyon amacıyla yapıldığını öne sürüyor. Onur Haftası’nı “Müslümanları tahkir etmeyi hedefleyen”, “LGBTİ’nin haçlı ittifakı”, “Müslüman gençlerin ahlakını bozmak için yapılan etkinlik” olarak betimleyen Doğan’ın nefret yazısında Eğitim-Sen LGBTİ’lerle dayanışma sergilediği için hedef gösterildi. Aynı yazı “toplumda tepki çığ gibi” başlığıyla gerçeği çarpıtıyor.

LGBTİ’lerle dayanışan kurumlar hedef gösterildi

Yeni Akit’de dün“Mersin’deki onursuz yürüyüş iptal edildi” başlıklı bir yazı yayınladı. LGBTİ’lere “Ramazan ayında provokasyon peşinde olan sapkınlar grubu” diye saldıran Akit, İzmir’deki yürüyüşün “tüm tepkilere rağmen” gerçekleştiğini iddia ediyor. Mersin Valililiğinin her sene olduğu gibi bu sene de izin vermediği Onur Yürüyüşü’nü “Mersin’de sapkına geçit yok” ara başlığıyla duyuruyor.

Haber hedef göstermede sınır tanımıyor; “PKK’lılar destek veriyor”, “Alman Friedrich Naumann Vakfı’nın fonladığı Kaosgl”, “PKK yanlısı terör bildirisine imza atan akademisyenler, Tabipler Odası, Alisiz Alevi oluşumu Pir Sultan Abdal Derneği Mersin Şubesi ve PKK’nın STK uzantısı İnsan Hakları Derneği’nin” ifadeleri yer alıyor.

 

(Kaos GL)

 

Kategori: LGBTİ+

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.