EnerjiManşetTürkiye

MHP’li belediyelere ‘nükleer doping’

0

Haber: Abidin YAĞMUR

*

Mersin‘in Gülnar’da nükleer santral inşaatını sürdüren Rus menşeili Akkuyu Nükleer A.Ş, Gülnar Belediyesi‘ne yaşlı bakım evi ve park projeleri için 6 milyon liralık bağışta bulundu. Bu rakam, Gülnar Belediyesinin bütçesinin yüzde 5’ine denk geliyor. Şirket, Silifke Belediyesi’ne de 3,4 milyon liralık bağış yaptı.

Şirket, nükleer santral inşaatının sürdüğü bölgedeki yerel yönetimlere ve spor kulüplerine bir süredir yaptığı yüklü bağışlarla dikkat çekiyor.

Son olarak MHP’li Alpaslan Ünüvar’ın başkan olduğu Gülnar Belediyesi’ne “Yaşlı Bakım Evi”  projesi için 1 milyon 731 bin 560 TL ve  Akkuyu NGS Park isimli park için de 4 milyon 328 bin 900 TL bağışta bulunuldu.

Nükleer şirketin bir kalemde Gülnar Belediyesine yaptığı bağış 6 milyon liradan fazla. Bu rakam, Gülnar Belediyesinin 2023 bütçesinin yüzde 5’ine denk geliyor.

Silifke de unutulmadı

Akkuyu Nükleer A.Ş ayrıca MHP’li Sadık Altunok’un başkan olduğu Silifke Belediyesine de dikkat çekici bir rakamla bağışta bulundu. Şirket, Silifke Belediyespor kulübüne 865 bin liralık yardımda bulunurken gençlere yönelik sosyal tesis için de Silifke Belediyesine 2 milyon 597 bin lira bağışladı. Böylece şirketin Silifke Belediyesine yaptığı bağış tutarı 3 milyon 463 bin lirayı buldu.

İki belediyeye verilen bağış miktarı 9 milyon lirayı geçti. Her ikisi de MHP’li olan belediyelere bağış çeklerini Akkuyu Nükleer A.Ş. Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov takdim etti.

 

 

More in Enerji

You may also like

Comments

Comments are closed.