Yaşam

Mezar soyguncuları Strauss ve Brahms’ın dişlerini çaldı

0

19’uncu yüzyılı bestecileri Johann Strauss ve Johannes Brahms’ın mezarlarını açanlar daha sonra kendi açacakları bir müzede sergilemek üzere dişlerini çaldı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan Zentralfriedhof Mezarlığı’nda yatan ünlü bestecilerden Johann Strauss ve Johannes Brahms’ın mezarları, hırsızlar tarafından soyuldu.

Avusturya basını tarafından ismi OJ olarak verilen hırsız, ünlü bestecilerin mezarlarını açıp kafataslarından dişlerini kerpetenle sökerkenki halini de internette yayınladığı bir video ile dünyaya duyurdu.

Aynı mezarlıkla yüzlerce cansız bedene zarar verdiği belirlenen kişi, çaldıklarını kendisine ait bir müzede yayınlayacağını söylüyor.

Avusturya polisi ise ilk vakanın 2008’de olmasına rağmen incelenecek bir durumun tespit edilmediğini açıkladı. Ancak internete sızan video ile mağdurlar arasında efsane bestecilerin olduğu anlaşılınca polis geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Yetkililer aynı mezarlıkta Ludwig van Beethoven, Franz Schubert and Arnold Schoenberg’in mezarlarının da bulunduğunu belirttiler.

(Daily Telegraph)

 

 

Kategori: Yaşam

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.