ManşetTürkiye

Mersin’de tam fırtına uyarısı: Ağaçlar devrildi, Sini Çayı taştı

0

Mersin’de etkili olan kuvvetli fırtına ve sağanak yağmur nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, çatı uçtu, sahil şeridindeki yol sular altında kaldı.  Kentte Salı günü (15 Ocak) öğle saatlerinden itibaren özellikle kıyı kesiminde etkisini gösteren kuvvetli fırtına nedeniyle Adnan Menderes Bulvarı sahilinde ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda çok sayıda ağaç ve çöp konteyneri devrildi.

Bazı mahallelerinde elektrik kesintilerinin yaşandığı kentte, rüzgarın zaman zaman hızının saatte 105 kilometreyi bularak “tam fırtına” şeklinde esebileceği uyarısında bulunuldu. Bozyazı ilçesinde Sini Çayı’nın taşması sonucu bazı bölgeleri su bastı.

Birçok reklam panosunun da yıkıldığı sahil şeridi, akşam saatlerinden itibaren sağanak başlaması ve dalgaların boyunun artmasıyla sahil bandını aşması sonucu sular altına kaldı. Polis ekipleri de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için sahil yolunu çift yönlü trafiğe kapattı.

Vatandaşlar ikazlara ve tehlikeye rağmen 10 metreyi bulan dalgaların fotoğrafını çekmek için birbirleri ile yarıştı

Mezitli ilçesinde de bir halı sahanın çatısı uçarak, yanındaki elektrik direğine çarpıp, devirdi. Kaza sonrasında bazı mahallelerde elektrik kesintisi yaşandı. Kentte hayatı durma noktasına getiren kuvvetli fırtına ve yağışlar nedeniyle merkez Toroslar ilçesi Selçuklar Mahallesi’nde de bir evin çatısı yola uçtu. Olayda iki elektrik direği devrildi.

Tam fırtına” uyarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada uyarılarda bulunularak, zaman zaman rüzgarın hızının saatte 105 kilometreyi bularak “tam fırtına” şeklinde esebileceği vurgulandı.

Açıklamada, fırtına nedeniyle başta denizciler olmak üzere tüm vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olması istendi.

Kentte etkili olan fırtına nedeniyle akşam saatlerinde Mersin Uluslararası Limanı yakınlarında demirli bulunan bir kargo gemisi de bir süre sürüklendikten sonra karaya oturmuştu.

.

(Milliyet, Mersin Portal)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.