DünyaManşet

Meghan Markle ve Prens Harry Kraliyet’ten çekiliyor

0

Birleşik Krallık’ta Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, Kraliyet ailesinin “üst düzey” üyeliğini bırakacaklarını açıkladı. Çift, kararlarını sussexroyal isimli sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Aylarca süren istişarelerin ardından bu kararı aldıklarını duyuran çift, mali açıdan bağımsız olmak için çalışmayı planladıklarını ve bu sırada Kraliçe’ye tam desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

‘Zamanımızı İngiltere ve ABD arasında dengeleyeceğiz’

 

“Özellikle son birkaç yıldır bu ayarlamayı yapmaya hazır olduğumuzu düşünüyoruz” diyen çift, sonrası için vakitlerini İngiltere ve Kuzey Amerika arasında dengelemeyi planladıklarını vurguladı.  Sussex dükü ve düşesi, bu coğrafi dengenin hem oğullarını Kraliyet geleneklerine göre büyütme imkanı vereceğini hem de hayatlarının bundan sonraki bölümüne odaklanmak için gerekli alanı sağlayacağını kaydetti.

Yeni dönemde bir hayır kurumu kurmayı planladıklarını da açıklayan çift, “bu heyecan verici” kararın detaylarını zaman içinde paylaşmayı sürdüreceklerini ve bu sırada destek olan herkese teşekkür ettiklerini duyurdu.

Buckingham: Zaman alacak konular

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada ise aldıkları karara ilişkin Sussex Dükü ve Düşes ile görüşmelerin ilk aşamada olduğu kaydedildi. Farklı bir yol arayışında olmalarının anlaşıldığı ifade edilen açıklamada, “Ancak bunlar üzerinde çalışılması zaman alacak karmaşık konular” ifadesi kullanıldı.

 

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.