ManşetKadınTürkiye

Mansur Yavaş’ın aşure gönderdiği hemşireyi tehdit eden Kaan Altınok gözaltına alındı

0

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın aşure gönderdiği Büşra hemşireyi taciz ve tehdit eden Kaan Altınok, sosyal medyada artan tepkilerin ardından gözaltına alındı.

EGM’den yapılan açıklamada Sosyal medyada bir hemşireye karşı hakaret ve tehditte bulunan @SKaanaltnok1 rumuzlu hesabın yöneticisi Süleyman Kaan Altınok isimli şahıs, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmış olup hakkında adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı. 

Neler yaşandı?

Büşra hemşire, sosyal medya hesabı üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan, “Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz teşekkür ederim” paylaşımıyla aşure istedi.

Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden, “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız” ifadelerini paylaştı.

Kaan Altınok isimli bir kullanıcı ise ikili arasında geçen diyaloğa atıfta bulunarak Büşra hemşireyi tehdit ve taciz etmiş ve mesajına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘yı ekleyerek hemşirenin işten çıkarılmasını istemişti. Bu yazışma üzerine paylaşımını silen Büşra hemşire, kullanıcı adını da değiştirdi.

Yavaş’tan suç duyurusu

Mansur Yavaş, söz konusu kişi hakkında suç duyursunda bulunduğunu duyurmuş, “İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra’ya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Kadınların korunmaya değil, korunmaya ihtiyaç duymadığı bir geleceğe ihtiyacı var” ifadelerini kullanmıştı. 

Söz konusu konuşmaya dahil olan Fahrettin Koca ise “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.