DünyaKoronavirüs SalgınıManşet

Londra’da sıkı kısıtlamalar yeniden başlatıldı

0
Birleşik Krallık‘ta vaka sayısının en çok arttığı şehir olan Londra‘da, üçüncü aşama önlemler kapsamında tüm oteller, misafirhaneler, barlar ve paket servis yapanların haricinde tüm kafeler ve restoranlar kapatıldı. 

Barların kapatılmasının ardından gençler, şehrin eğlence merkezi Soho‘da sokaklarda eğlenmeye devam etti. Polis, kurallara uymaları için gençleri uyarırken kısa bir süre gerginlik yaşandı. Uyarıların ardından sokaklar büyük ölçüde boşalsa da bir grup genç, kentin meydanlarında eğlenmeyi sürdürdü.

Altıdan fazla kişinin bir araya gelmesi yasak

En sıkı kısıtlamaların yer aldığı üçüncü aşama önlemlerin uygulanacağı şehirler arasına dün dahil edilen Londra’da, kamusal alanlarda altıdan fazla kişinin bir araya gelerek sosyalleşmesi yasaklandı. Londralılar birlikte yaşamadıkları kişilerle kapalı mekanlarda ve evlerin bahçelerinde görüşemeyecek.

Tiyatrolar ve sinemaların, kapılarını bir kez daha kapatmak zorunda kaldığı kentte, futbol stadyumları taraftarlara tekrar kapatılacak, kapalı spor salonları hizmet veremeyecek. Londra’da, 2 Aralık’tan sonra, iki bin kişiyle sınırlı olmak üzere taraftar tribüne alınmaya başlanmıştı.

Başkentte, 15 kişiyle sınırlı olmak üzere düğün merasimi, 30 kişiyi geçmeyecek şekilde cenaze töreni yapılabilecek.

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.