İnsan HaklarıLGBTİ+Manşet

Londra metrosu hacklendi, metro Filistinli LGBTİ+’ların mesajlarıyla doldu

0

Birleşik Krallık’ta LGBTİ+ aktivistleri Londra metro ve otobüs reklamlarını hackledi. Dyke Group, reklam panolarında “Queering the Map” uygulamasından görüntüler paylaştı.

Kaos GL’nin aktardığına göre; dünyanın dört bir tarafından LGBTİ+’ların anı ve hikayelerini anlattığı Queering the Map projesi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının ardından Filistinli LGBTİ+’ların yaşadıklarını anlattıkları bir platforma dönüşmüştü.

Uygulamadan ekran görüntüleri alan aktivistler, metro ve otobüsün reklam servisini hackleyerek, dayanışma mesajı paylaştı:

“Queer toplumu Filistinli kardeşlerimizin yanındadır. Hepimiz özgürlüğü, güvenliği ve aidiyeti hak ediyoruz. İsrail ordusunun işgalinin sona erdirilmesi ve İngiliz finansmanına ve silahlandırmasına son verilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Hepimiz özgür olana kadar, hiçbirimiz özgür değiliz.”

‘Bombaların seni benden alacağını bilseydim, bunu dünyaya seve seve anlatırdım’

Fotoğraf: Londra metrosunda Filistinli bir LGBTİ+’nın mesajı görülüyor: “Seni ve beni hep güneşin altında, el ele, özgürce otururken hayal ettim. Gidebilseydik gideceğimiz tüm yerleri konuşurduk. Ama sen artık yoksun. Üzerimize yağan bombaların seni benden alacağını bilseydim, bunu dünyaya seve seve anlatırdım.”

Posterlerde paylaşılan mesajlar arasında şunlar yer alıyor:

“Seni ve beni hep güneşin altında, el ele, özgürce otururken hayal ettim. Gidebilseydik gideceğimiz tüm yerleri konuşurduk. Ama sen artık yoksun. Üzerimize yağan bombaların seni benden alacağını bilseydim, bunu dünyaya seve seve anlatırdım.”

“Seni her şeyden çok seviyordum. Korkak olduğum için özür dilerim.”

You may also like

Comments

Comments are closed.