EkolojiEnerjiManşet

Limak’tan deprem haberimize yanıt: Birlik ve beraberlik içindeyiz

0

Tüm itirazlara ve yargı sürecinin devam etmesine rağmen kömür ocağı açmak için çalışmaların sürdüğü Muğla’nın Milas ilçesi İkizköy semtindeki Akbelen Ormanları’nda, depreme rağmen çalışmaların sürdüğüne dair haberimize Limak Holding’ten yanıt geldi.

Limak ve İÇTAŞ ortaklığıyla kurulan YK Enerji’nin cevabında, deprem felaketinin bütün Türkiye gibi şirketlerini de derinden üzdüğü ve depremler sonrası ‘Birlik ve Beraberlik’ parolası ile tüm imkanlarını afet bölgelerine seferber ettiği ve yardımların hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

YK Enerji, yeni internet yasası gereği, mahkeme kararıyla içeriğin yayından kaldırılmasını ve yanıtlarının bir hafta süreyle sitemizde kalmasını talep etti.

Haberimizde, İkizköylülerin avukatı İsmail Hakkı Atal, holdingin iş makinelerinin deprem bölgesine gönderilmediğini ve Akbelen’deki çalışmaların devam ettiğini söylemiş ve çalışmalara ilişkin görüntüleri gazetemizle paylaşmıştı.

‘Deprem felaketi hepimizi derinden üzdü’

YK Enerji’den gelen açıklama şöyle:

“Türkiye can derdinde, şirketler yıkım: Cengiz ve Limak’ın iş makineleri neden enkaz bölgesinde değil?” başlıklı haber somut gerçekleri yansıtmamaktadır. Zira anılan haberde yer alan iddiaların tümü, doğruluk değeri taşımayan, art niyetli ithamlardan ibarettir.

2-6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilde büyük hasara ve can kayıplarına sebep olan iki büyük deprem felaketi hepimizi derinden üzmüştür.

AFAD verilerine göre; 06 Şubat 2023 tarihinde saat 04:17’de merkez üssü Kahramanmaraş olarak 7.7 şiddetinde ve 9 saat sonrasında aynı merkezde 7.6 şiddetinde yaşanan iki büyük deprem, 10 ilimizde büyük hasara, can kayıplarına sebep olmuş ve hepimizi derinden sarsarak fazlasıyla üzmüştür.

3-Ülkemizde yaşanan depremler sonrası Şirketimiz “Birlik ve Beraberlik” parolası ile tüm imkânlarını afet bölgelerine seferber etmiştir ve yardımlarımız hız kesmeden devam etmektedir.

YK Enerji olarak, çok sayıda insanımızın vefatına ve yaralanmasına sebep olan depremleri ilk andan beri yakından takip ediyor, bu büyük afetin yaralarının sarılabilmesi adına yetkili kurum ve kuruluşlar ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

06 Şubat 2023 tarihinde saat 04:17’de yaşanan iki büyük depremin hemen ertesi günü 7 Şubat sabah saatlerinde deprem bölgesinde arama kurtarmada kullanılacak ekskavatörlerimizi, kamyonlarımızı, yakıt tankerimizi, arazi araçlarımızı ve gönüllü teknik personelimizden oluşan arama kurtarma ekiplerimizi bölgeye sevk ettik, bölgeye ulaşan ekiplerimiz şu an insanüstü bir gayretle çalışıyor. Depremzedelerimiz için barınma ihtiyacına yönelik konteyner sevkiyatına da başlayan şirketimiz, ilk yardım ve hijyen malzemeleri, çok sayıda giysi ve gıda malzemesi ve diğer insani yardım malzemesini taşıyan araçlarını da deprem bölgesine gönderdi.

Yakınları deprem bölgesinde olan şirket çalışanlarımıza da destek olmak için çalışmalarımız sürüyor.

Arama kurtarma ekiplerimizin 9 Şubat öğle saatleri itibariyle, 9 vatandaşımızı enkazdan sağ çıkardığını ve bir çocuğun ise ne yazık ki cansız bedenine ulaştığını bildirmek isteriz.

Depremden etkilenen bölgelerde yaraların sarılabilmesi adına, bahse konu haberdeki her türlü yardımı sağlamak için zamanla yarışarak çalışmaya devam edeceğiz.

4-YK Enerji ailesi olarak, depremin yaşandığı bölgeye destek ve yardımlarını esirgemeyen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve halihazırda bölgede insanüstü bir özveriyle çalışan ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz.

Ülkemiz genelindeki olağanüstü yardımlaşma ve dayanışma hareketine ve afet bölgesine destek olmayı amaçlayan YK Enerji olarak, bünyemizdeki kıymetli çalışanlarımıza ve ailelerine, deprem yardımı çalışmalarımıza verdikleri gönüllü destekten ve çabadan ötürü teşekkür ediyoruz.

Ayrıca yurt dışından yardıma gelenlere yardım gönderenlere, ülkemiz genelinde ve afet bölgelerinde bu konuda çaba gösteren tüm resmi ve sivil kurum ve kuruluşlara minnet olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aziz milletimize, kederli ailelerimize sabır ve baş sağılığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yaralarımızı birlikte saracağız, geçmiş olsun Türkiye. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.