Doğa Mücadelesi

Kuzey ormanları seni çağırıyor!

0

Kuzey Ormanları Savunması,  İstanbul’un kalan son ormanlarını savunmak için nefes almaya devam etmek isteyen herkesi, 28 eylül Cumartesi saat 16:00’da Galatasaray meydanında yapılacak basın açıklamasına çağırıyor.

3. Köprü ve 3. havalimanı’nın İstanbul’un ulaşımı için planlanmış projeler olmadığını belirten Kuzey Ormanları Savunması (KOS), “Bu projeler İstanbullu’ların yaşam kalitelerini gözardı eden ve yaşamın sürdürülebilirliğini yok etmeye yönelik projelerdir” diyor.

İstanbul’un ulaşımı için çözüm projelerinin mevcut olduğunu ancak sadece rantı düşünenlerin gerçek çözüm projelerinden söz edilmesine dahi fırsat vermediklerini dile getiren KOS, “Bizler tüm İstanbullu’ları bu kısır döngüyü tersine çevirmek yani bu akıl dışı projeleri durdurmak için mücadele etmeğe ve yok olmanın eşiğine gelen Kuzey ormanlarının sadece son oksijen kaynağımız olan ağaçlarını değil, su kaynaklarımızı, hayvanları ve binlerce insanın yaşam ve geçim kaynağı olan tarım alanlarını savunmaya çağırıyoruz. Karşı çıkmazsak, bunların tamamı kısa bir süre içinde yok olacak. Yani bugün kuzey ormanlarını savunmazsak, yarına ne temiz havamız, ne temiz suyumuz ve ne de üzerinde yaşayabileceğimiz temiz bir toprak parçamız kalacak. Yarın çok geç olacak!” çağrısı ile tüm İstanbulluları ve İstanbul’da nefes almaya devam etmek isteyen herkesi 28 Eylül Cumartesi günü saat 16:00’da Galatasaray Lisesi önüne bekliyor.

(Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.