Ekolojik YaşamManşet

Koşacaksanız atalık tohumlarınız için koşun

0

Bu haftasonu planınız henüz netleşmedi ise size hemen not etmek için defter kalem arayacağınıza emin olduğumuz bir haberimiz var. 2 – 3 Mart tarihlerinde Antalya’daki Runtalya Maratonu’nda ter atabilir üstelik bu maratonda atacağınız her adımla atalık tohumların sürekliliği için Buğday Derneği’nin başlattığı Tohum Takas Ağı’na katkıda bulunabilirsiniz.

Nasıl mı?

Hemen anlatalım

Adım Adım Oluşumu, 3 Mart 2013’de Antalya’da yapılacak Runtalya Maratonu’nda adımlarını yine Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin atadan kalma tohumları korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Tohum Takas Ağı Kampanyası yararına atacak. Doğa Koleji’nin çeşitli şehirlerden gelecek olan öğrencileri de, 2 Mart’ta yapılacak olan halk koşusunda tohumlar için koşacaklar.

2010 yılından bu yana adımlarını Buğday Derneği’nin projeleri yararına da atan Adım Adım Oluşumu’nun koşucuları, Tohum Takas Ağı Kampanyası’na destek için Runtalya’da, deli bezelye, Osmanlı çileği, kavılca buğdayı, pembe domates gibi yüzyılların bilgisini taşıyan yerli tohumlarımız yararına koşacaklar.

Kampanya kapsamında bugüne kadar toplanan bağışlarla farklı bölgelerde yetiştirilen 42 ayrı cinsten, 155 yerel çeşidin ekimi yapıldı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam 27 çiftlikte 4 bin 715 dönüm arazi, Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne dahil edildi.

Buğday Derneği, Adım Adım koşucularına ve bağışçılarına geleceğin tohumlarına verdikleri destek için teşekkür ediyor ve herkesi yaşamın sürdürülebilirliği için, Anadolu’nun ambarından kurda, kuşa, aşa dağılacak tohumlarımıza destek olmaya çağırıyor.

Kampanyaya http://bugday.org/portal/adimadim.php linki tıklanarak ya da proje için özel olarak açılan hesaba (Garanti Bankası Karaköy Şubesi Şube No: 400 Hesap No: 629 52 40, IBAN: TR67 0006 2000 4000 0006 2952 40) havale yaparak destek verilebiliyor.

Daha detaylı bilgi almam mı lazım diyorsunuz. O halde www.bugday.org ya da www.yasasintohumlar.org

Yok illa benim birine de danışmam gerek derseniz irtibat kişisi; Mine Eroğlu, 0212 252 52 55,  [email protected]

E, daha ne duruyorsunuz. Tohumlar desteğinizi bekliyor!

(Yeşil Gazete)


 

 

 

Kategori: Ekolojik Yaşam

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.