Ekolojik YaşamManşet

Kartal ekolojik pazar’da 3. yaş coşkusu

0

Buğday Derneğinin ekolojik pazarlar projesinin ikinci halkası olan Kartal %100 Ekolojik Pazar, 20 Aralık’ta üçüncü yaşını dolduruyor.

3. yaşını bugün dolduran Kartal %100 Ekolojik Pazarın yaşgünü kutlaması 23 Aralık Pazar günü gerçekleşecek. Doğum günü kutlamasında pazar alanındaki etkinlik çadırında saat 11:00’den itibaren mısır patlatarak, kestane pişirerek, çeşitli performanslar, çocuklara özel etkinlikler ve tezgahlarda yapılacak indirimlerle üçüncü yaş coşkusu pazara gelen misafirler ile birlikte yaşanacak.

Kartal %100 Ekolojik Pazarın müdavimi, efsane müzisyen, Moğollar’ın bas gitaristi Taner Öngür ve grubu Taner Öngür-AVAM da kutlamada bir konser vererek coşkuya coşku katacak.

Buğday Derneği ve Kartal Belediyesi’nce 20 Aralık 2009 tarihinde açılan İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı Kartal %100 Ekolojik Pazar Kartal halkına ve komşu ilçelere üç yıldır hizmet vermeyi sürdürüyor.

%100 Ekolojik Pazarların sadece ticari bir alan olmasının ötesine taşınmasında öncü olan Kartal %100 Ekolojik Pazarda, etkinlikler için kurulan çadırın yanı sıra ekolojik mimari örneği olan saman balyaları ile örülmüş Saman Kafe de bulunuyor. %100 Ekolojik Pazarın kurulduğu pazar günleri, sadece pazardan alınan organik girdili gıdaların sunulduğu Saman Kafe ile Kartal %100 Ekolojik Pazar, organik ürün kullanıcıları ve ekolojik yaşam destekçileri için çok daha cazip hale geldi.

Kartal ekolojik pazaraına ulaşım için ekolojikpazar.org adresi üzerinden “ulaşım”-“kartal ulaşım” linkine tıklayabilirsiniz!

(Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.