EkolojiManşetUlaşım

Karbon emisyonunu azaltacak Bisiklet Kurye Ağı Projesi için fikirler bekleniyor

0

İzmit içerisinde doğaya ve insana dost bir ekonomi hedefiyle çalışmalar yürüten İzmit Çarşısı ekibi, yereldeki işbirliğini güçlendirmesi ve karbon emisyonlarını azaltması amacıyla Bisiklet Kurye Ağı Projesi için fikirler bekliyor.

Türetim Ekonomisi Derneği, Good4Trust.org ve İzmit Belediyesi ortaklığında hayata geçirilecek olan ‘İzmit Çarşısı Bisiklet Kurye Ağı Projesi’, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Aracı ve Medya – Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı kapsamındaki “Türkiye Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Ağı” projesi ile kurulan Kavşak Platform’dan mikro hibe desteği almaya hak kazandı.

Bisiklet Kurye Projesi, ilk olarak üreticiler ile ‘türeticiler‘ arasında bir alışveriş ve dayanışma platformu olan İzmit Çarşısı’nda uygulanacak.

İzmit Çarşısı ekibine, Bisiklet Kurye Ağı’nı hayata geçirmek için bu alanda fikir geliştirenlerin fikirlerini iletebilmesi için bu formu doldurması gerekiyor.

Temmuz sonu gerçekleştirilecek olan ve İzmit’le gezegen için en iyisini hep birlikte bulmak amacıyla düzenlenecek çevrimiçi çalıştay ile tüm paydaşların görüşlerinin bir araya getirileceği belirtiliyor.

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.