İfade ÖzgürlüğüManşetMedya-İnternetTürkiye

Kanal D Ana Haber’de ‘muhalefet haberleri’ krizi: Yayın yönetmeninin görevden alındığı iddia edildi

0

Yıldırım Demirören‘in sahibi olduğu Kanal D’de, Ana Haber Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Mustafa Aşçıoğlu‘nun görevine son verildiği iddia edildi. Aşçıoğlu’nun işten çıkartılma nedeninin, CHP ve İyi Parti grup toplantıları ve basın açıklamalarına yer vermesi olduğu öne sürüldü.

Medya Radar‘ın aktardığı kulis bilgilerine göre, önce Kanal D Ana Haber Ankara Temsilciliği’ne Zafer Şahin atandı. Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan, iktidara yakın Takvim gazetesinin Ankara Temsilciliği görevinden bu göreve atanan Şahin, iddiaya göre bir süredir Kanal D Ana Haber’in muhalefete dair haberlerine müdahale ediyordu.

Kılıçdaroğlu ve Akşener’in grup konuşmaları gerilim yarattı

İktidarın bu haberlerden rahatsız olduğunu gerekçe gösteren Şahin, CHP ve İyi Parti’nin basın açıklamalarının ve Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener‘in grup konuşmalarının verilmesine karşı çıktı.

Habere göre, Zafer Şahin ile Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu arasında yaşanan bu gerilim Aşçıoğlu’nun görevden alınmasına neden oldu.

Aşçıoğlu’nun yerine bu göreve CNN Türk’te Haber Müdürü olarak görev yapan Onur Tan’ın getirileceği bilgisine yer verildi.

You may also like

Comments

Comments are closed.