TürkiyeHayvan HaklarıManşet

İzmir’de enkazdan kurtarılan 14 kedinin tedavisi devam ediyor

0
Fotoğraf: Mehmet Emin Mengüarslan/AA

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, İzmir’de etkili olan depremin ardından ilki 75, sonuncusu 100 saat sonra kurtarılan kediler, enkazdan çıkarıldıktan sonra Veteriner İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale ekiplerinin nakil araçlarıyla Kültürpark’taki Küçük Hayvan Polikliniği‘ne getirildi.

AA’nın aktardığına göre İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Merkez Polikliniği ve Acil Müdahale Birimi Sorumlusu Veteriner Hekim Cihan Ziyan, kedilerin birçoğunun durumunun iyiye gittiğini ve ortopedik sıkıntılarının olmadığını bildirdi.

‘Kedilerin sahiplendirilmesini sağlayacağız’

Enkazdan kurtarılanların yanı sıra enkaz çevrelerinden alıp tedavi ettikleri kedilerin de olduğunu kaydeden Ziyan, “Kedilerin sahiplenilmesi konusunda, sağ olsun İzmirliler büyük bir duyarlılık gösterdi. Tedavileri tamamladıktan sonra sahipleri tarafından belli bir süre içinde alınmayan kedilerin, başvuran kişilerle irtibata geçerek sahiplendirilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen depremin ardından yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmalarında, enkazdan birçok evcil hayvan da çıkarılmıştı. Kurtarma çalışmalarında “Mestan” adlı kedi, Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından yaklaşık 100 saat sonra kurtarılmıştı.

Depremde kaybettikleri evcil dostlarını arayan kişiler, veya birlikte yaşadığı kişiden ayrı düşen hayvanların ilanlarını paylaşmak isteyen kişiler Gören Duyan isimli internet sitesi üzerinden haberleşebiliyor.

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.