Türkiye

İstanbul’da KCK operasyonu: 70 gözaltı

0

İstanbul’da KCK adı altında yürütülen operasyonda aralarında Marmara Üniversitesi’den öğretim üyesi Büşra Ersanlı’nın da olduğu 70 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da KCK adı altında yapılan operasyonlarda 70’den fazla kişi gözaltına alındı.

İstanbul Ümraniye’de bulunan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Siyaset Akademisi, BDP İlçe binası, Hêvî Kültür Merkezi ve bazı evlere polisler tarafından saat 05.00’de baskın yapıldı. BDP Ataşehir İlçe Başkanı Kemal Bilken‘in aralarında olduğu 70 kişi gözaltına alındı.

Gözlatına alınanlar arasında Datça’da gözaltına alınıp İstanbul’a getirilen Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi ve BDP Parti Meclis üyesi  Prof. Dr. Büşra Ersanlı‘da var. Aynı zamanda BDP’nin Anayasa Komisyonu’nda da yeralan Ersanlı, yeni anayasa çalışmaları kapsamında AKP heyetinin 10 Ekim’de görüştüğü BDP’liler arasında bulunuyordu.

İstanbul’da 4 Ekim’de yapılan KCK operasyonlarında da aralarında BPD PM üyeleri, il yöneticileri, ilçe başkanları ve kurum yöneticilerinin yer aldığı 98 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.