ManşetTürkiye

IŞİD, Kilis sınırında askere ateş açtı: 1 astsubay öldü

0

Kilis’te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubay öldü. 2 uzman çavuş yaralandı. Kilis Valisi Tapsız Türk askerinin ateşe karşılık verdiğini ve bir IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı. Sınırda çatışma sürüyor.

55

Kilis Valisi Süleyman Tapsız yaptığı açıklamada, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakoluna, Suriye tarafından ateş açıldığını belirtti. Güvenlik güçlerinin, IŞİD  kontrolündeki bölgeden açılan ateşe anında karşılık verdiğini vurgulayan Tapsız, “İlk ateş maalesef bir astsubayımız şehit oldu, 2 uzman çavuşumuz ise yaralandı. Ellerinden yaralanan askerlerimiz 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumları iyi” dedi. AA, şehit astsubayın Yalçın Nane, yaralı askerlerin isimlerinin ise Fatih Kurt ve Necef Çakmaktepe  olduğunu belirtti.  Güvenlik güçleri, olay sonrası sınırın karşısındaki hedefleri ateş altına aldı. Bir IŞİD militanı öldürüldü.  Çatışmanın devam ettiği bölgeye, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan da gitti.

Al Jazeera’ye telefonla bilgi veren Aşağı Beylerbeyi Köyü’nden görgü tanıkları da  Elbeyli’nin 5 km doğusundaki köyün açıklarında çatışmanın sürdüğü bilgisini verdi.

(Al Jazeera)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.