Duyurularİklim ve EnerjiManşet

İklimce Sohbetler’in bu haftaki konusu: Afetler

0

İklim krizi ile mücadelede ortak bir dil kurulmasını hedefleyen İklimce Sohbetler’in üçüncüsü, Afetler başlığı ile 15 Ekim tarihinde DasDas’ta gerçekleşecek.

UNDP Türkiye’nin (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) gerçekleştirdiği İklimce Sohbetler’in üçüncü oturumu olan Afetler, 15 Ekim Salı günü yapılacak.

İklim krizi ile mücadelede, toplumun çok farklı katmanlarını kapsayacak ortak bir dil arayışı ile başlatılan sohbetlerin ilki 24 Eylül Salı günü “İklimce Su”, ikincisi ise 15 Ekim’de “Tarım ve Gıda” başlıklarıyla gerçekleşmişti.

Afetler” buluşması 15 Ekim Salı günü 17:30 ve 20.00 saatleri arasında UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın ev sahipliğinde İstanbul Ataşehir’deki DasDas’ta yapılacak.

Deneyimleri ortak bir dilde buluşturuyor

Katılımcıların afetlere dair deneyimleri üzerinden ilerlemesi planlanan oturumda Türkiye’de gözlemlenen olayların başka ülkelerle karşılaştırmalı olarak özgünlüklerinin ve benzerliklerinin tespit edilmesi amaçlanıyor. Toplum ve kurumların algısındaki değişimler doğrultusunda ‘paylaşılan sorumluluk’ yönündeki gelişmelerin neler olduğunun tartışmaya açılması planlanıyor.

İklim krizi ile karşı karşıya olan çeşitli toplumsal katmanların ve meslek gruplarının deneyimlerini ortak bir dilde buluşturmayı amaçlayan toplantıda İklim Dayanıklılığı ve Afet Risk Yönetim Uzmanı Erdem Ergin, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Şehir ve Bölge Planlama Profesörü Azime Tezer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Strateji Geliştirme Şefi Seda Özdemir konuşmacı olarak yer alacak. Moderatörlüğü ise UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat üstlenecek.

İklimce Sohbetler 5 Kasım Salı günü “Şehir Yaşamı” oturumuyla sona erecek.

Detaylar ve kayıt bilgileri için tıklayın

More in Duyurular

You may also like

Comments

Comments are closed.