ManşetTürkiye

HDP Kadıköy ilçe binasına baskın: Eşbaşkan Demir gözaltına alındı

0

İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kadıköy ilçe binasına sabah saatlerinde polis baskını düzenlendi. Polisin HDP binasına kapıyı kırarak girdiği öğrenildi. Baskının HDP Kadıköy ilçe eşbaşkanları Gül Demir ve Ercan Demir hakkında gözaltı kararı olduğu gerekçesiyle yapıldığı belirtildi. HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Gül Demir arama boyunca ilçe binasında polislere eşlik etti. Arama işleminin sona ermesinin ardından Gül Demir gözaltına alınarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘HDP’ye suç örgütü muamelesi yapanlar kendi suçlarını örtbas ediyor’

İstanbul İl Eşbaşkanı Cengiz Çiçek, burada yaptığı konuşmada “HDP’ye suç örgütü muamelesi yapanlar kendi suçlarını örtbas etmeye çalışıyor. HDP olmadan demokratik bir Türkiye olamaz. Bu tecrit, zulüm ve faşizan politikalarını parçalayana kadar mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çiçek, “Bugün bir kez daha demokratik siyaset alanına iktidarın ve kolluk güçlerinin tahammülsüzlüğünü gördük” diyerek HDP’nin kriminalize edilmek istendiğine dikkat çekti. HDP olmadan demokratik bir Türkiye olamayacağını vurgulayan Çiçek, “HDP sadece HDP’lere lazım değil, HDP bu ülkede demokrasi isteyen bütün farklı kesimlere lazımdır” dedi.

Demir geçen hafta tahliye edilmişti

Ulaş Bayraktaroğlu’nun anmasına katıldığı için 21 Ağustos’ta tutuklanan HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Ercan Demir, geçtiğimiz hafta cezaevinden tahliye edilmişti.

 

(Gazete Karınca)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.