2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİManşet

Hatay Valisi Doğan milletvekili adaylığı için istifa etti

0

Kahramanmaraş merkezli depremlerin bilançosunun en ağır hissediliği kentlerin başında gelen ve 20 binden fazla insanın hayatını kaybettiği Hatay ilinin valisi Rahmi Doğan, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi‘nde aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

İstifa kararını sosyal medya hesabından duyuran Doğan, “Beş yıldır yürüttüğüm Hatay Valiliği görevinden, devlet büyüklerimin de müsaadeleri ile 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde memleketim Sivas‘tan aday adayı olmak üzere istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

Doğan, görev yaptığı dönemdeki tüm süreçleri “layıkıyla” yürüttüğünü dile getirerek, “Görev yaptığım süre içerisinde; sel baskınları, orman yangınları, pandemi, İdlib’deki çatışmalar gibi birçok zorlu olaya şahitlik ettim ve bu süreçleri layıkıyla yürüttüm” ifadelerini kullandı.

 

Doğan, şöyle devam etti:

“Son olarak yaşadığımız deprem felaketi yüreğimde tarifi imkansız derin yaralar açtı. Ben de sizler gibi, eşimle beraber yaşadım bu felaketi. Dostlarımı, çalışma arkadaşlarımı ve bunca zaman hizmet ettiğim değerli hemşehrilerimi kaybettim. Bu hüzün ve derin kederi ömrüm boyunca unutamayacağım.”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden geçen bir ayda, devlet yetkilileri yardımların zamanında ve eksiksiz şekilde ulaştırılaması nedeniyle tepki çekiyor. Depremin vurduğu kentlerin başında gelen Hatay’a, yeterli miktarda çadır bile henüz ulaştırılabilmiş değil.

You may also like

Comments

Comments are closed.