ManşetTürkiye

Hamidiye sularına kamu boykotu yayılıyor

0

THY’nin yer hizmetlerini yürüten TGS’nin ardından Kültür ve Sanayi Bakanlıkları ile Milli Saraylar İdaresi ve Vakıfbank da Hamidiye ile olan sözleşmesini iptal etti.  İptal kararları, İmamoğlu’nun İBB kazanmasının ardından geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) el değiştirmesinin ardından belediyeye ait Hamidiye suyuna boykot uygulayan kamu kuruluşlarına yenileri ekleniyor. İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, ‘Kültür ve Sanayi Bakanlıkları ile Milli Saraylar İdaresi ve Vakıfbank’ın da Hamidiye ile olan sözleşmelerini sonlandırdığını’ açıkladı.

RS FM’de yayınlanan Akşam Postası’na konuşan Balyalı, kamu kurumlarının Hamidiye ile sözleşmelerini Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesi sonrası sonlandırdığının altını çizdi. Balyalı şöyle konuştu:

“Bu İmamoğlu’na karşı bir can acıtma operasyonu. Birçok kamu kuruluşu Hamidiye ile ilişkisini ya sözleşmesi bittiği için, ya da sözleşmesinin ortasındayken sonlandırdı. Bunun tek sebebi Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olmasıdır. Yıllar boyunca Hamidiye suyu almışlar. Seçimle birlikte sihirli değnek değmiş Hamidiye’den vazgeçmişler. Bunun başka bir gerekçesi yok. 250’den fazla çalışan var. 1902 yılından beri su üretiyor. İstanbul için de çok ciddi bir değer. Temiz ve kaliteli su sunan bir kuruluş. Mesela Kültür Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, Milli Saraylar vazgeçti Hamidiye almaktan. Vakıfbank su almayı bıraktı. Bunun negatif bir kampanya olduğundan başkası aklımıza gelmiyor.”

Bayilik talebi arttı

Balyalı, buna rağmen vatandaşların Hamidiye’ye olan ilgisinin arttığını belirtti: “Çağrı merkezine gelen istek ve çağrılarda 3 kat artış var. İstanbul’un her yerinden bayilik için başvurular var.”

Türk Hava Yolları’nın (THY) iştiraki olan ve yer hizmetlerini yürüten TGS’nin belediyeye ait Hamidiye su ile yaptığı anlaşmayı sonlandırması sosyal medyada tepki çekmişti.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.