İklim KriziManşet

Greta Thunberg okula döndü

0

Haziran 2019’da okuluna ara vererek iklim krizine karşı mücadeleye başlayan 17 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, yarım bıraktığı eğitimine döndüğünü açıkladı. Sosyal medya hesabından, sırtında okul çantasıyla bisiklet üzerinde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Thunberg, ” Bir yıllık ara sona erdi. Nihayet tekrar okulda olmak harika” ifadelerini kullandı. 

Genç aktivist, lise son sınıf derslerine katılmak yerine son bir yılını küresel ısınma sonucu ortaya çıkan iklim kriziyle mücadele etmek üzere başlattığı kampanyaya yoğunlaşmıştı.

COP26 başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde düzenlenen iklim konferanslarına katılan, dünya liderleriyle bir araya gelen ve pek çok ülkede iklim eylemi gerçekleştiren Thunberg son olarak geçen hafta Berlin‘de Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmüştü. 

My gap year from school is over, and it feels so great to finally be back in school again!

Posted by Greta Thunberg on Monday, August 24, 2020

 

İsveçli aktivist, bir yıllık aradan sonra yeniden okulun yolunu tuttu. İklim krizine karşı yürütülen kampanyaların simgesi haline gelen Greta Thunberg, Amerikan Time dergisi tarafından da yılın kişisi seçilmişti. 

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.