ManşetTürkiye

Gözaltına alınan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu serbest

0

Dün gözaltına alınan Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu serbest bırakıldı.

Terkoğlu, hakkında yakalama kararı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak Fatih Şehit Teyfik Fikret Erciyes Polis Merkezi’ne götürülmüştü.

Terkoğlu’nun, Beşiktaş Belediyesi hakkında yayınlanan bir haber nedeniyle İstanbul Anadolu 10’uncu Asliye Mahkemesi’nde açılan dava kapsamında gözaltına alındığı bildirilmişti.

Adliyeye sevk edilen Terkoğlu ifade verdikten sonra dün serbest bırakıldı. Terkoğlu ifadesinde şunları söyledi:

“Ben bu konu ile ilgili olarak emniyette ifade verdim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben Oda TV haber müdürüyüm. Bahsi geçen haberi de basın özgürlüğü çerçevesinde yazdım. Yazı tamamen belgelere dayanmaktadır. Tekel bayi Birol Şahin ile Tekel Gazete Bayiileri ve Kuru Kahveciler Odası Başkanı Ferihan Karasu, Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na şikayette bulunmuşlar. Ben de bu şikayet ve belgelere istinaden konuyu haber yaptım. Yaptığım haberden sonra da günümüzün yedi-sekiz ay kadar öncesinde hem Beşiktaş belediye başkanı hem de müşteki başkan yardımcısı görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu konuda Sayıştay’ın raporu da vardır. Dolayısıyla benim doğru haber yaptığım ve hakaret kastımın olmadığı bu şekilde de doğrulanmıştır. Beraatimi talep ederim.”

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu gözaltına alındı

 

(Diken)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.