ManşetSpor

Gaziantepspor’a operasyon

0

Gaziantepspor Kulubü’ne yönelik operasyonda aralarında kulüp başkanının da olduğu 46 yönetici ve kulüp çalışanı gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ile Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile Kulüp Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl’ın da aralarında bulunduğu 46 yönetici ve kulüp çalışanı gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda harekete geçen ekipler, kulüp yönetici ve çalışanlarını evlerinde gözaltına aldı. Zanlılar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl’ın ise İstanbul’da gözaltına alındığı ve Gaziantep’e getirileceği belirtildi. Gözaltına alınan yöneticiler arasında yeni ve eski yönetim kurulunda yer alanlarında bulunduğu kaydedildi.

Kasım ayında da, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından polis gözetiminde kulübe ait hesaplar Celal Doğan Tesisleri’nde incelemeye alınmıştı.

Operasyonun, MASAK’ın Gaziantepspor Kulübü’ne yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gerçekleştirildiği bildirildi.

(NTV)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.