ManşetTarım-Gıda

Eylül ayında Özgürlük Parkı’nda ‘Vegan Şenlik’ var!

0

İstanbul Göztepe Özgürlük Parkı, 9 Eylül Cumartesi günü 14:00 ve 23:00 saatleri arasında “Vegan Şenlik” katılımcılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Biz de haberi Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)nin web sitesinden öğrendik. Ama bizce en detay bilgiyi gene de siz şenliği organize eden “Vegan Aksiyon” ekibinin facebook sayfasından edinebilirsiniz.

Vegan Aksiyon’nun geleneksel olmadığını daha baştan ilan ettiği Vegan Şenliğe dair açıklaması ise şöyle:

Geleneksel olmayan vegan şenlik ayağınıza geldi. 

Bol bol veganlık konuşacağımız, piknik yapacağımız, istersek alkol alabileceğimiz, çeşitli oyunlara ve atolyelere dahil olabileceğımız, vegan olmayanların da katılıp istedikleri gibi veganlıkla ilgili sohbet edebileceği pek keyifli bir gün geçirelim istiyoruz. 

Bu yazı vegan şenlikle bitirelim. Sen de enstrümanını, yemeğini, bisikletini, topunu, sosyalleşmek isteyen herhangi bir tür arkadaşını getir. 

Yiyoruz, içiyoruz, dans ediyoruz, tartışıyoruz, sohbet ediyoruz, takas yapıyoruz, eğleniyoruz. 

Getireceğiniz yiyecek, içecek, araç ve gereçlerin hayvansal ürün içermemesi yani vegan olması gerektiğini unutmayın. Bu konuda en güvenli ve kolay katkıyı meyve ve kuruyemişlerle sağlayabilirsiniz. :) 

(içerik güncellenecektir)

-Piknik (Vegan döner, vegan mayonez, vegan pastalar, vs.)

-Forum : Hayvan özgürlüğü hareketi’nin topraklarımızdaki durumunun değerlendirmesi 

-Okuma&Tartışma : Hayvan özgürlüğü ile ilgili getireceğimiz metinlerin okunup tartışılması. Sen de okumak, tartışmak istediğinden mümkünse bir kaç kopya getirmekten çekinme.

-Frizbi, bisiklet, voleybol, futbol, kart oyunları, vs. 

-Vegan olmak isteyen, veganlıkla ilgili herhangi bir şey sormak ya da tartışmak isteyenlerle sürekli ilgilenmeye hazır veganlık anlatıcıları.

-Yoga – Neslihan Acar

-Takas Pazarı : Takas ve paylaşım için kullanmadığınız eşyalarınızı (kitap, giysi, çanta -vegan olması şartıyla-) getirebilirsiniz.

-Halay

-Müzik aletleri dinletisi ve atölyesi

Herhangi bir mesele için Arvid : 0542 572 1791

 

(STGM, Facebook Vegan Aksiyon sayfası)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.