ManşetEkolojiKent

Ender Alkoçlar Konyaaltı sahilinin ihalesi için açtığı davayı kaybetti

0

Konyaaltı sahilinin Alkoçlar Seyehat, Turizm ve Otelcilik AŞ. İle Şenantalya Turizm Seyehat Acentası ortaklığında işletmeye açılmasına olanak sağlayan ihalenin iptaline açılan dava olumsuz sonuçlandı. Böylece ihalenin iptal kararı kesinleşmiş oldu.

Sahilin, bahsi geçen şirketlere toplamda 28 yıl boyunca kiralandığı ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edilmişti. Bunun üzerine Alkoçlar Seyahat, Turizm ve Otelcilik’in sahibi ayı zamanda Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar iptal kararına yönelik dava açmıştı.

Muhittin Böcek: Mahkeme ranta ‘dur’ dedi

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ”Sevgili hemşehrilerim, 26 yıllık siyasi hayatım boyunca sizleri hiç yanıltmadım. Sizlerin hakkını kimseye yedirmedim. Ranta kurban edilen Konyaaltı Sahil davası sonuçlanmıştır. Alkoçlar bize açtığı davayı kaybetmiştir. Mahkeme de ranta dur demiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

15 milyon lira zarar

Konyaaltı Sahili’nin proje inşası ve kiralanmasıyla ilgili yapılan denetimlerde yap-işlet-devret modeliyle yapılmasına yönelik meclis kararına karşın sahilin yapımı için harcadığı 254 milyon TL’nin yanı sıra bugüne kadar 15 milyon 16 bin 116 TL tutarında zarar edildiği belirlendi. Söz konusu firmanın hiç yatırım bedeli ödemeden yalnızca alt kiracalardan kira topladığı, belediyenin giderleriyle birlikte geri zararın daha da artacağı değerlendirildi. Bu kapsamda söz konusu kira sözleşmesi ve ihale iptal edilmişti.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.