Kültür-SanatManşet

Emek Sineması’nı yıkan Grand Pera AVM filme taşındı: “Grand Pera Yalnızlığı”

0

Yıkılmaması için yapılan itiraz ve protesto gösterilerinin sonuçsuz kaldığı Emek Sineması’nın “yeni yüzü” film oldu. Emek Bizim İstanbul Bizim inisiyatifi tarafından paylaşılan ve toplumcu gerçekçi bir bakış doğrultusunda hazırlanan “Grand Pera AVM” adlı belgesel Beyoğlu’nun yok edilen kolektif hafızasının bir eleştirisi. Emek Bizim İstanbul Bizim inisiyatifi hazırladıkları belgeseli Vimeo hesaplarından şu mesajla takipçilerine duyurdu. Grand Pera Yalnızlığı from Emek Bizim İstanbul Bizim on Vimeo. Asics Gel Kayano Evo Homme “Emek Bizim İstanbul Bizim inisiyatifi olarak Emek Sineması’nı yerle bir etmesiyle ünlenen Grand Pera AVM’yi filme taşıdık. AVM’ye girdiğimizde insandan çok insan imajları ve balmumundan insan replikalarıyla karşılaştık. İçerdeki çok az sayıda insan vardı, onlar da duvarların ve kolonların ardında kaybolup duruyorlardı. Belgeselde ister istemez ‘toplumsuz gerçekçi’ bir tarz oluştu. adidas neo hombre Filmde yürüyen insandan çok yürüyen merdiven görünmesi de bu yüzden. AVM’deki dükkanların çoğu kiralanmamış bile, binanın yarısı da zaten inşaat hâlinde duruyor. Yukarıdaki sinema kompleksi de tenha. NIKE FREE 5.0 Herhalde bu sekiz salonun tümünün aylık seyirci sayısı, “kimse gitmiyor”, “koltukları yağlı” gibi bahanelerle yıktıkları Emek Sineması’nınkini geçmez. Jason Pierre-Paul Giants Jerseys Salonlar boş, dükkanlar boş ya da zaten yok. Mağaza çalışanlarının sayısı müşterilerden daha fazla muhtemelen. Müşteri diye çektiğimiz insanların bir kısmının, yapacak iş yok diye AVM’de dolanan mağaza çalışanları olma ihtimali yüksek. Dolayısıyla bu belgesel yanıltıcı olabilir; müşterileri fazla göstermiş olabiliriz.

  • CORTEZ
  • Eğer öyleyse, mekân sahipleri kusura bakmasınlar, montajdır deyip geçsinler. 5. katta yaptıkları çakma Emek’te çekim yapamadık, kapalıydı. Çekseydik de kurguya eklemezdik.

  • Memphis Grizzlies
  • Bu film insan yalnızlığını anlattığı için bir sinema salonu mumyasının yalnızlığı filme yakışmazdı. Nike Air Max 90 Pas Cher Pour Homme Şu hâliyle Grand Pera AVM, sırf Emek Sineması’nı yıkmak için tasarlanmış bir işgüzârlık timsali gibi duruyor. nike air max schoenen Metreküp israfı. İçinde in cin top oynuyor. Bir de malumunuz olan bir hayalet var tabii. Zaman hızla akıp gidiyor, her şey unutuluyor.

    You may also like

    Comments

    Comments are closed.