ManşetTürkiye

Edremit’te sel karayolunu yuttu

0

Balıkesir’in Edremit Körfezi’nde sel felaketi büyük zarara yol açarken, Edremit-Akçay arasında yaklaşık 10 kilometrelik karayolu sulara gömüldü.

Akşam saatlerinde şiddetini artıran yağmur, Edremit-Akçay arasında yaklaşık 10 kilometrelik karayolunun sulara gömülmesine yol açtı. Araçlar uzun kuyruklar oluştururken, karayolunda sular yer yer 1,5 metreye yükseldi. Orta refüj tuğlaları kırılarak su tahliye edilmeye çalışıldı.

Edremit ilçe merkezinde de çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Edremit Çayı taşma noktasına gelirken, yağışın biraz daha sürmesi halinde çok büyük bir felaketin kaçınılmaz olduğu belirtildi.

Bu arada Gömeç Deresi’nin taşması üzerine Bölge Trafik İstasyon Amirliği binasını da su bastı. Resmi araçların yanı sıra çok sayıda özel araç sulara gömüldü. Vatandaşlar geceden bu yana su ve çamur içinde kalan ev ve iş yerlerini temizlemeye çalışıyor.

Venedik şehri gibi sular altında kalan bölgede belediye ekipleri taşan derede temizlik çalışması başlattı. Suların yıktığı istinat duvarının bulunduğu bölge ile kanalizasyon borularının patladığı yerlerde fen işleri ekiplerinin çalışmaları sürerken, itfaiye ekipleri de çamur deryasına dönen yolları temizliyor. Bu arada zararın tespit edilmesi için afet komisyonu kurulduğu açıklandı.

Metrekareye 15 kilogramın üzerinde yağış düştüğü öğrenilirken, vatandaşlar böyle bir felaketin can kaybına sebep olmamasının büyük bir şans olduğunu belirtti.

(Haberfx.net)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.