ManşetDünyaKoronavirüs SalgınıSağlık

DSÖ: Ekim ve kasımda daha çok ölüm görebiliriz

0

Kıtada virüs kaynaklı ölüm sayısının kısmen sabit kalmasına rağmen vakalarda artış raporlanıyor. Kluge, “Daha da zorlaşacak. Ekim ve kasım aylarında daha fazla ölüm görebiliriz” ifadelerini kullandı. “Ülkelerin bu kötü haberi duymak istemediği bir zaman ve bunu da anlıyorum” diyen Kluge, şöyle devam etti: 

‘Aşı pandeminin sonu olmayacak’

“Sürekli aşının pandeminin sonu olacağını duyuyorum. Tabii ki olmayacak. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz. Şimdi bir gruba değil diğerine yardımcı olacağına dair bazı işaretler alıyoruz. Ve sonra farklı aşılar sipariş etmek zorunda kalırsak, tam bir lojistik kabus. Pandeminin sonu, toplum olarak bu pandemiyle nasıl yaşayacağımızı öğreneceğimiz andır.”

Avrupa’daki vaka sayılarının, özellikle İspanya ve Fransa’da son haftalarda keskin bir artış gösterdiğine dikkat çeken Direktör, “Sadece Cuma günü 55 ülkede 51 binden fazla yeni koronavirüs vakası raporlandı. Bunun da nisandaki zirveden daha fazla olduğu ifade edildi. Bu arada, günlük ölümlerin sayısı, Covid-19 ile bağlantılı olarak günde yaklaşık 400-500 ölümle haziran başından bu yana yaklaşık aynı seviyede kaldı” diye konuştu. 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.