ManşetTürkiye

Diyarbakır’da emniyet müdürlüğü binasında patlama; 1 ölü, 4 yaralı

0

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ek binasında çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Valiliğin patlamayla ilgili yaptığı açıklamaya göre, 1 kişi hayatını kaybetti.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde şiddetli bir patlama sesi duyulması üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Patlamanın, İl Emniyet Müdürlüğü’nün Bağlar’daki ek binasının içerisindeki atölyede panzer tamiri sırasında meydana geldiği bildirildi. Patlama sesi kentin pek çok bölgesinden duyuldu.

Patlamaya ilişkin bir diğer iddia ise, “bölgede yapılan operasyonlarda ele geçirilen bombaların infilak etmesi” nedeniyle yaşandığı yönünde oldu.

Şiddetli patlamanın ardından, emniyet müdürlüğü içindeki spor salonu çöktü.

Patlama anı güvenlik kameralarına da yansıdı:


Diyarbakır Valiliği, patlamaya ilişkin bir açıklama yayımlayarak, olayda 1 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Valiliğin açıklamasına göre, patlamanın sebebi henüz tespit edilemedi.

Diyarbakır Valiliği’nin açıklaması şöyle:

“İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan, İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerimizin yer aldığı alan içerisindeki Bakım-Onarım Şube Müdürlüğüne ait tamir atölyesinde 11.04.2017 Salı Günü Saat 10.47 de panzer aracının tamiri esnasında sebebi henüz bilinmeyen bir patlama meydana gelmiştir.
Patlamanın hemen ardından olay yerine AFAD ve 112 ekiplerimiz sevk edilmiştir.

Meydana gelen patlama neticesinde 1 sivil personel kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Yaralılarımızın ise tedavileri sevk edildikleri hastanelerde devam etmektedir.

Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma hemen başlatılmış olup, detaylı açıklamalar daha sonra yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.