YerelManşet

Dersim’de eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

0
Fotoğraf: AA

Dersim kent genelinde eylem ve etkinlikler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını gerekçe gösterilerek 15 gün süreyle yasaklandı.

Tunceli Valiliği tarafından duyurulan karara göre yasak 29 Eylül, saat 00.01’de başlayacak ve 13 Ekim, saat 23.59’a kadar sürecek. Yasaklanan eylem ve etkinlikler ise şu şekilde bildirildi:

Her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans vb. tüm etkinlikler.

Resmi etkinlikler dahil değil

Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği etkinlikler ise yasak kapsamına alınmadı.

Bu durumda valilik ve kaymakamlığın onayladığı veya düzenleyeceği resmi programlar, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar ile spor faaliyetlerinin söz konusu yasağın dışında tutulacak.

More in Yerel

You may also like

Comments

Comments are closed.